דף הבית > בלוג מאמרים > יום גיבוש ארגוני מתחיל בציוד איכותי
28 ינואר 2019

יום גיבוש ארגוני מתחיל בציוד איכותי

חברות ועסקים נוהגים לארגן עבור צוות העובדים שלהם ימי גיבוש ארגוניים מדי מספר חודשים, לכל הפחות אחת לשנה. בימים כאלה, כל צוות העובדים לא מגיע כרגיל לעבודה (מלבד אולי צוות בסיסי שנדרש על מנת לתפעל את העסק כדי שלא יהיה סגור לגמרי), ובמקום לעבוד עושים משהו מעניין אחר: אפשר למשל לצאת לטיול ג'יפים או טיול טרקטורונים, לערוך סדנת בישול או יין, לשחק פיינטבול או לייזר-טאג, לברוח מחדר בריחה, ליהנות מהופעה של סטנדאפיסט או זמר ועוד.

הרעיון של ימי גיבוש וכיף כאלה הוא לאפשר לעובדים לצאת מן השגרה, לנוח מן העבודה שעשויה להיות שוחקת ומתישה במקרים מסוימים, ליצור חוויות משותפות יחד, לשפר את ההיכרות אחד עם השני, להכיר אלה באלה צדדים שפחות באים לידי ביטוי באופן יומיומי – ולחזור למחרת לעבודה כשהם רעננים, מלוכדים ומגובשים יותר מבחינה חברתית.

מחקרים הוכיחו כי צוותי עובדים מגובשים כאלה מתמודדים טוב יותר מול אתגרים מורכבים ויש להם מוטיבציה גבוהה יותר לעמוד במשימותיהם, הן המשותפות והן האישיות. אין פלא, אם כך, שיותר ויותר עסקים וחברות מבינים את הצורך בעריכת ימי גיבוש וכיף לעובדים – וכמובן שהפקת אירוע שכזה חייבת להתחיל ולהסתיים בציוד איכותי.

השכרת ציוד לימי גיבוש וכיף

אין ספק שארגון יום גיבוש מושקע לעובדים חייב לכלול קונספט מרכזי מסוים ,פעילות מגבשת שיהיה בצידה ערך מוסף מעבר להנאה וכמובן קייטרינג משובח – כל אלה יתרמו באופן משמעותי לגיבוש החברתי של העובדים ולהצלחה של היום, אבל אם לא יהיה לעובדים מקום לשבת ולהירגע בו אחרי הטיול, או אוהל בגודל מספיק שתחתיו יוכלו להתכנס כולם יחד ולסעוד את ארוחת הצהריים, אזי יום הגיבוש כולו עלול להיות מוכתר ככישלון והמאמצים ירדו לטמיון.

במילים אחרות, במקביל לתכנון הפעילויות עצמן, הקדישו מחשבה מעמיקה גם לנושא הציוד שעליכם לשכור על מנת להפוך את האירוע שלכם להצלחה גדולה. בין סוגי הציוד שתוכלו לקחת בחשבון אפשר למנות למשל אוהלים בגדלים שונים, כסאות ושולחנות, גנרטורים שיספקו חשמל לכל דבר שתזדקקו לו, החל מהפעלת דוכני מזון וכלה בתאורה והגברה למסיבה סוערת שתהווה את שיאו של היום. במידת הצורך תוכלו לשקול גם השכרת ציוד לאירועים ואמצעים למיזוג האוויר (חימום או צינון), השכרת מגוון כבלים לצרכים שונים ואפילו אקסטרות שיכולות להוסיף טאץ' מעניין ובלתי נשכח כמו מכונות עשן או מכונות בועות.

יום כיף ארגוני יכול להיות גם אחרת

במטרה ליצור סוג של רענון והקלה מסוימת בלחץ העבודה המתמשך, ניתן ליישם את פעילות Odt לעובדים, ולקחת אותם לאחת מפעילויות אלה.
הדבר יתבטא אחרי החזרה מהפעילות, ברצון ורעב רב לעבודה, הם ירגישו ששום דבר לא מספק, ויספקו עבודה שלא חשבתם שהיא אפשרית.
מנוחה והפסקה אפשרית, זה בהחלט חשוב! השקיעו בעובדים שלכם. אך יחד עם זאת, אל תשכחו להשתמש בציוד האיכותי ביותר. בקיצור, אל תחסכו.

טיפים נוספים לתכנון יום כיף ארגוני

בבואכם לארגן יום מלא תוכן וכיף לעובדים, כדאי לקבוע מראש מסגרת תקציב ומספר משתתפים, שכן תהיה לכך השפעה על התכנים. למשל, אי אפשר להכניס 120 עובדי חברה לחדר בריחה, אבל כן אפשר להכניס אותם לאולם ולהביא הרצאה מעניינת.

זכרו שמלבד עלויות השכרת הציוד, התקציב אמור לכלול גם עלויות של מזון, הסעות, דמי כניסה למקומות (יש מקומות שמציעות הנחה לקבוצות גדולות, שווה לבדוק), ואולי אפילו עלות של שי צנוע לעובדים שיחולק להם בסוף היום. והכי חשוב – תיהנו!

מתכננים יום גיבוש ארגוני? הימנעו ממקומות לא זהירים

רק בינינו כן? לקחת את הצוות ליום גיבוש ארגוני שהמקום מספק רצפה רגישה להחלקות, היא לא בדיוק המקום הכי אידאלי ובטיחותי שאפשר למצוא.
אז מה עושים? מבררים עם המקום איזה סוג רצפה יש, עדיפות לרצפה מסוג דק סינטטי אשר מונעת החלקות ונפילות. אחרי הכל, הצוות יקר לכם.
בדרך כלל רצפות מסוג דק סינטטי מצויים באולמות גן, ומקומות אירוח שבדרך כלל מארחות ליד אור הירח (בחוץ).

התמונות באתר להמחשה בלבד. ט.ל.ח​
כל הזכויות שמורות לחברת "אליאב - ציוד לאירועים"