דף הבית > בלוג מאמרים > התאמת מסך הקרנה לאירוע
1 יולי 2019

התאמת מסך הקרנה לאירוע

מטרתו של מסך ההקרנה למקרן היא לייצר קיר לבן ולבצע החזרת אור באיכות גבוהה ומדייקת ככל הניתן בשביל תמונת או סרטון הוידיאו שאנו מעוניינים להציג.

המסך למקרן נמצא לרוב בשימוש נרחב בבתי קולנוע, לשימוש ביתי, בבתי הספר והמכללות וכן גם במגזר העסקי כגון משרדי עבודה, מסעדות ומועדונים. לרוב יהיה מדובר במסך הקרנה ידני או חשמלי. מסכי הקרנה ידניים יגיעו עם חצובה אשר מסך ההקרנה מתחבר אליה עם תופסן. הדגמים הנפוצים ביותר יהיו לרוב במידות בין 1.80×1.80 לבין  3X3מעל מידות אלו נאלץ להיעזר במקרנים חזקים יותר אשר תומכים במסכי הקרנה במידות 3X4 ומעלה.

לחברות אשר עוסקות בתחום השכרת ציוד לאירועים ניתקל באפשרות של השכרת מסך הקרנה לשימוש עצמי בין המידות 1.80X1.80  שזו לרוב תהיה המידה הנפוצה והסטנדרטית ביותר.

למה צריך בכלל מסך הקרנה?

אנו זקוקים למסך ההקרנה כשאנחנו מרצים ליד שולחן ישיבות למשרד,עבור הצוות ועבור הבוס הגדול. חשוב שהאיכות של המצגת תעבור בצורה טובה, וזה מוביל אותנו לסיבה העיקרית: האיכות אשר משתקפת מהמקרן עצמו, למסך ההקרנה איכותית. אשר ברורה הרבה יותר לעומת הקרנה שנשענת על הקיר.

לפני הכל – חוגגים יום הולדת? אתם חייבים את זה!

חוגג יום הולדת? או חוגגת ליתר דיוק? רעיון מוצלח הוא לשכור יאכטה לחגיגת יום הולדת. רצוי גם להביא בר נייד למוזיקה, אוכל טוב, ומקרן נייד. להתפנק על רגעי העבר תוך שייט בים. מה צריך יותר מזה? פשוט תענוג 🙂

מה צריך לבדוק כשמשכירים מסך הקרנה

כאשר אתם מחליטים לבצע השכרה של מסך הקרנה אחד הדברים הראשונים שעליכם לוודא זהו גודל המסך, ואת גודל מסך ההקרנה בדרך כלל נהוג להתאים עפ"י כמות המשתתפים שלכם. נניח והחלטתם להעביר מצגת או סרטון באירוע של 50 איש בחירה נבונה של מסך הקרנה תהיה לרוב בין המידות 1.80 לבין 3 מטר. מסכים בגדלים אלו מאפשרים לרוב צפייה איכותית של הקהל אשר אינו צריך לשבת במרחק רב מהמסך. כמובן גם שלמקרן תהיה חשיבות רבה באיכות התמונה והיא שתקבע בסופו של דבר את התוצאה של איכות ההקרנה של מה שאתם רוצים להעביר לצופים שלכם.

התאמת מסך הקרנה לאירוע

אנחנו נוהגים בדרך כלל לצפות בבתי הקולנוע במסכי ענק המשתרעים למטרים רבים של קווי אורך ורוחב, ונהנים מתמונה וסאונד ברמה האיכותית ביותר, אבל מה יקרה נניח בחתונה בה הכנו מצגת מרגשת לחתן ולכלה והמקום אינו מסוגל לספק לנו מסך הקרנה על מנת להציג את הסרטון שעמלנו עבורו קשה כל כך? או נניח ואנחנו מעוניינים לספק ערב הקרנה של סרט לקהל הפתוח?  הפתרון יהיה השכרת מסך הקרנה בגדול 4X3. לרוב מדובר במסכי הקרנה בעלי בד מיוחד המאפשרים הקרנה אחורית וקדמית. כך שהמקרן אינו צריך להיות מלפנים המסך אלא הוא יכול להיות מאחוריו וללא הפרעה והתמונה הקדמית תוצג בפני האורחים על גבי כל המסך.

כאשר אתם מבצעים נניח השכרת של מסך הקרנה בגודל  4X3 מדובר למעשה במסך הקרנה אשר מגיע עם מסגרות אלומיניום מיוחדות אשר מותקנות במקום. מסכים אלו יצריכו לרוב קיבוע במקומות פתוחים עקב תנאי מזג האוויר. מסך הקרנה כזה מייצג תמונה בגודל של 500 אינצ' והוא מתאים לרוב לאירועים בין 500-700 משתתפים. נהוג בדרך כלל למצוא מסכים מסוג זה כאשר בפועל מצוי מסך הקרנה אחד בגודל 4X3 בכל צד של הבמה. כמו כן מסכי הקרנה כאלו יצריכו תפעול של איש צוות מתאם חברת ההשכרה.

התמונות באתר להמחשה בלבד. ט.ל.ח​
כל הזכויות שמורות לחברת "אליאב - ציוד לאירועים"